Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / 30-lecie Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

30-lecie Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

Świętu PW towarzyszyły w tym roku obchody 30-lecia działalności Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Wydarzenia związane z jubileuszem odbyły się w dniach 14-15 listopada 2019 r.

14 listopada 2019 r., z okazji jubileuszu Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej (SSPW), a także 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się „Debata studencka - różne wymiary samorządu”. Gośćmi wydarzenia byli m.in.: prof. Jan Szmidt - Rektor PW, prof. Janusz Walo - Prorektor ds. Studenckich PW, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PW 15 listopada 2019 r. Andrzej Olbrysz, który zbudował fundamenty pod działalność SSPW, wygłosił wykład „Samorząd Studencki okresu przełomu 1988-1990”. Został również uhonorowany srebrnym Medalem 100-lecia Politechniki Warszawskiej.

- To właśnie Samorządność Studencka miała ogromny wpływ na realia, w których funkcjonujemy jako uczelnia. W ciągu ostatnich dekad działania Samorządu dołożyły i nieustannie dokładają liczne cegiełki budujące wielkość Politechniki Warszawskiej - mówił podczas uroczystości prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Tego samego dnia odbył się konwent dla byłych i obecnych członków Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Centralnym punktem wydarzenia były panele dyskusyjne poświęcone kolejnym dekadom działalności SSPW. Studenci zaprezentowali także przekrojową wystawę dokumentującą wydarzenia organizowane przez Samorząd i Wydziałowe Rady Samorządów na przestrzeni ostatnich lat. Wydarzenie uświetnił występ Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz Orkiestry Rozrywkowej „The Engineers Band”.

Od 12 do 14 listopada 2019 r. wystawa „SSPW - kiedyś i dziś”, przedstawiająca zdjęcia i materiały z lat 1994-2019, gościła w krużgankach w Gmachu Głównego PW.

Zdjęcia: Biuletyn PW, BPiI PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry