Znamy pierwszego Mistrza Politechniki Warszawskiej w szachach

Maciej Kamiński z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa zwyciężył w wielkim finale pierwszej edycji Turnieju Szachowego o Koronę Rektora Politechniki Warszawskiej. W nagrodę otrzymał koronę wykonaną z brązu.

Wielki finał z udziałem ośmiu najlepszych zawodników odbył się 17 kwietnia 2021 r. Mistrzem Politechniki Warszawskiej w szachach szybkich został Maciej Kamiński z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Zwycięzca otrzymał ważącą 3,5 kg koronę odlaną z brązu, wykonaną przez Koło Naukowe Technologie i Materiały.

I wicemistrzem został Hubert Mucha z Wydziału Inżynierii Produkcji, a II wicemistrzem Maciej Rak z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Turniej zorganizowała Komisja Sportu i Turystyki Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Celem wydarzenia było wyłonienie najlepszego szachisty spośród grona studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, a także popularyzacja tej szlachetnej dziedziny rywalizacji.

Turniej został objęty patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.