„Zielony Laur - 2014” dla Wydziału Inżynierii Środowiska PW

Decyzją Kapituły Nagrody „Zielonego Lauru” z dnia 20 kwietnia 2015 r., Wydział Inżynierii Środowiska otrzymał nagrodę jubileuszową X edycji konkursu „Zielony Laur - 2014”, organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą „Ekorozwój”.

Nagroda została przyznana „za osiągnięcia edukacyjne w zakresie inżynierii i ochrony środowiska oraz realizację prac naukowo-badawczych z tego zakresu”. Nagrodę indywidualną otrzymał prof. dr hab. inż. Zbigniew Heidrich z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej „za wkład naukowy w rozwój badań w gospodarce wodno-ściekowej”.

Uroczysta Gala Konkursu odbyła się w dniu 6 maja 2015 r. w Pałacu Staszica PAN w Warszawie.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Zaręba, Prezes Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój”; prof. dr hab. inż. Marek Gromiec, Przewodniczący Kapituły Nagrody; prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Wojdyga, Dziekan WIŚ; doc. dr inż. Małgorzata Perchuć, Prodziekan d/s Studiów Niestacjonarnych i Podyplomowych; prof. nzw. dr hab. inż. Andrzej Kulig, Prodziekan d/s Ogólnych
i Nauki oraz dr inż. Apoloniusz Kodura, Prodziekan d/s Studenckich

Konkurs „Zielony Laur” organizowany jest corocznie przez Polską Izbę Gospodarczą Ekorozwój pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Przewodniczącego Konwentu Prezesów Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konkurs kierowany jest zarówno do samorządów, organizacji, firm, jak i pojedynczych osób zajmujących się realizacją przedsięwzięć ekologicznych. Jego celem jest promowanie ekorozwoju poprzez nagradzanie najlepszych inwestycji i przedsięwzięć gospodarczych przyczyniających się zarówno do poprawy warunków życia, jak i stanu środowiska naturalnego. Realizatorzy najbardziej efektywnych przedsięwzięć zostają uhonorowani Honorowym Dyplomem za zasługi dla rozwoju ochrony środowiska oraz statuetką „Zielony Laur”. (źródło: PIGE)

Podobne materiały:

Alternatywne metody oczyszczania ścieków kosmetycznych efektem badań pracowników WIŚ PW
Profesor Andrzej Kulig w rozmowie o problemach powierzchni ziemi i o zapachach nie zawsze ulotnych cz. II
Prawodawstwo w ochronie środowiska z elementami ocen oddziaływania na środowisko
Wykorzystanie sieci neuronowych do sterowania procesów cieplnych w budynkach
Czy wierzyć prognozom pogody?