XI Bieg o Puchar Rektora PW

2200 metrów - taki dystans musieli przebiec uczestnicy XI Biegu o Puchar Rektora. 19 listopada 2016 roku na starcie, na Stadionie Syrenki stanęli nie tylko studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej, ale i Władze Uczelni.

Zawodników, tradycyjnie już, wystartował były Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, który również wziął udział w biegu. Po kilometrze prof. Wieczorka zastąpił na trasie obecny Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW. Obaj rektorzy żartowali, że była to pierwsza w historii tego biegu "sztafeta rektorska".

Zawodnicy startowali w 4 kategoriach: Kobiety, Mężczyźni oraz Kobiety VIP i Mężczyźni VIP. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Kobiety:

1. Antonina Miłek z Wydziału Mechatroniki
  2. Monika Kaczorowska z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych
  3. Lidia Lewandowska z Wydziału Zarządzania

Mężczyźni:

1. Michał Misiewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych
  2. Krzysztof Wasilewski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych
  3. Adam Stec z Wydziału Mechatroniki

Kobiety VIP:

1. Anna Łapińska z Wydziału Fizyki

Mężczyźni VIP:

1. Bartosz Pająk z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa
  2. Dariusz Korzeniowski z Wydziału Mechatroniki
  3. Szymon Drabczyk z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

Doroczny Bieg o Puchar Rektora jest jednym z wydarzeń towarzyszących Świętu Politechniki Warszawskiej.

Fotogaleria XI Biegu o Puchar Rektora

Źródło: BPI PW