Trzykrotne podium dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Reprezentanci PW trzykrotnie znaleźli się na podium podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które w dniach 14-16 września 2020 r. odbyły się w Łodzi.

W zawodach wzięło udział ponad 800 zawodników z 70 uczelni. W klasyfikacji generalnej wśród kobiet w pchnięciu kulą zwyciężyła reprezentantka PW - Małgorzata Satuła. Wśród mężczyzn w dwóch konkurencjach na podium stanął Aleksy Boroń z PW. Zajął drugie miejsce w rzucie dyskiem i trzecie w skoku o tyczce.

W klasyfikacji uczelni technicznych spośród reprezentantów Politechniki Warszawskiej na podium znaleźli się:

• Małgorzata Satuła - złoto w pchnięciu kulą;
  • Aleksy Boroń - złoto w rzucie dyskiem i srebro w skoku o tyczce;
  • Wioleta Jaworska, Izabela Dusza, Milena Chałupka i Patrycja Gruszkowska - srebro w sztafecie 4x100 m;
  • Weronika Domagała, Alicja Wiernicka, Magdalena Zych i Magdalena Samordak - srebro w sztafecie 4x400 m;
  • Filip Babik - srebro w biegu na 3000 m;
  • Magdalena Samordak - brąz w biegu na 400 m;
  • Milena Chałupka - brąz w skoku wzwyż;
  • Rafał Brzozowski - brąz w biegu na 400 m ppł.

Największą gwiazdą imprezy był czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek.

Z wynikami mistrzostw można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcie: fot. Paweł Skraba