Student PW tuż za podium podczas igrzysk olimpijskich w Tokio

Wioślarska męska czwórka podwójna z Szymonem Pośnikiem, studentem Politechniki Warszawskiej, w składzie zajęła czwarte miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Tokio. Wyścig rozegrany został 28 lipca 2021 r.

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański przez długi czas utrzymywali się na trzeciej pozycji, ale na finiszu minimalnie lepsi okazali się Australijczycy. Osada ze studentem Wydziału Mechatroniki PW w składzie przegrała brązowy medal zaledwie o 0,3 sekundy. Ostatecznie na podium znalazły się ekipy: Holandii, Wielkiej Brytanii i wspomnianej Australii.

Dla Szymona Pośnika był to olimpijski debiut. Osada w takim samym składzie jak na igrzyskach wywalczyła m.in. srebrny medal mistrzostw świata w 2019 r. i czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w 2021 r. Student PW może się też pochwalić zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (2019) i brązowym medalem mistrzostw Europy (2018).

Szymon studiuje w PW mechatronikę. Przed nim obrona pracy magisterskiej, którą planuje po igrzyskach.

Gratulujemy udanego występu i dziękujemy za nieustępliwą walkę.

Źródło: polsatsport.pl, BPiI PW
Zdjęcie: fot. BPiI PW