Student PW medalistą Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych

Hubert Nakielski - student I roku Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrycznym PW zdobył trzy medale na 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.

Pasją Hubert Nakielskiego, zawodnika WOPR - OSu, jest sportowe ratownictwo wodne. Podczas VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan w Chinach zdobył dla naszego kraju złoto, srebro i brąz.

Zawodnik zdobył: srebro w holowaniu manekina na dystansie 50 m, brązowy medal w sztafecie 4x50 m z przeszkodami (startował wraz z Adamem Dubielem, Wojciechem Kotowskimi Cezarym Kępą) oraz złoto w sztafecie 4x25 m w holowaniu manekina (startował z Adamem Dubielem, Wojciechem Kotowskim i Bartoszem Stanielewiczem). Na dystansie 200 m z przeszkodami uplasował się na czwartym miejscu.

W VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych rywalizowała rekordowa liczba zawodników - 9308, w tym 67 mistrzów olimpijskich i świata. Polskę reprezentowało 202 sportowców w 17 dyscyplinach.