Przedstawiciele PW w składzie Rady Centrum Naukowo-Przemysłowego Teleinformatyki

W styczniu 2017 roku powołano Radę Centrum Naukowo-Przemysłowego Teleinformatyki, która funkcjonować będzie w ramach jednostek badawczych Ministerstwa Cyfryzacji. W jej skład weszli m.in. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

18 lipca 2016 roku jednostki badawcze Ministerstwa Cyfryzacji, tzn. Instytut Maszyn Matematycznych (IMM), Naukowa i Akademicka Siecią Komputerowa (NASK), Instytut Łączności (IŁ), Instytut Technik Innowacyjnych EMAG oraz jednostka sektora gospodarczego Nask 4Innovation Sp. z o.o. utworzyły Centrum Naukowo-Przemysłowe Teleinformatyki, którego celem jest koordynacja działania Stron, współdziałanie w realizacji wdrożeń, wspólne rozwijanie infrastruktury badawczej, wymiana pracowników, a także wspólne pozyskiwanie i obsługa projektów badawczych krajowych i europejskich.

Centrum współpracuje ze specjalistycznym otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym z Politechniką Warszawską. W skład powołanej w styczniu 2017 r. 14-osobowej Rady Centrum znaleźli się wskazani przez Rektora Politechniki Warszawskiej jej przedstawiciele: prof. dr hab. inż. Paweł Szczepański z Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz dr hab. inż. Janusz Zawiła Niedźwiecki, prof. PW z Katedry Systemów Zarządzania Wydziału Zarządzania.

Podobny materiał:
Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji

Zdjęcie: Biuletyn PW