Poznaliśmy zwycięzców 61. Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego”

Przez trzy dni od 19 do 21 lutego 2016 r. mieliśmy okazję oglądać starcia szermierzy, którzy walczyli o kwalifikacje olimpijskie do Rio. Finał rozgrywek odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Eliminacje do turnieju, który zaliczany jest do klasyfikacji międzynarodowej federacji szermierczej (FIE) przeprowadzono w warszawskiej Arenie Ursynów. Niestety żadnemu z 20 Polaków nie udało się awansować do czołowej grupy 64 zawodników. Z naszych rodaków najwyżej sklasyfikowano Jakuba Ocińskiego, który ukończył zawody z 70. lokatą.

W finałowej walce rozegranej w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, ubiegłoroczny sukces powtórzył Korańczyk Bongil Gu, pokonując swojego reprezentacyjnego kolegę Junho Kima 15:13. Na najniższym stopniu podium stanęli: Białorusin Aliaksandr Buikevich oraz Kamil Ibragimov z Rosji.

Kolejny raz wydarzeniem towarzyszącym był turniej integracyjny z udziałem zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych zawodników. W niedzielę 21 lutego przeprowadzono konkurs drużynowy, w którym zwyciężyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Polacy zajęli 15. miejsce.

Lista wyników dostępna jest TUTAJ.

Patronat honorowy nad 61. Pucharem Świata „O Szablę Wołodyjowskiego” objął Prezydent RP Andrzej Duda.