Polska Komisja Akredytacyjna rozpoczyna nową kadencję

W styczniu 2016 r. rozpoczęła się piąta kadencja Polskiej Komisji Akredytacyjnej przewidziana na lata 2016-2019. W 90-osobowym składzie, powołanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, znaleźli się przedstawiciele PW.

Przewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej piątej kadencji został informatyk, prof. dr hab. Krzysztof Diks związany zawodowo z Uniwersytetem Warszawskim.

Członkowie PKA z Politechniki Warszawskiej:

• prof. dr hab. inż. Zbigniew Lonc z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych,
  • dr hab. inż. Zbigniew Pakieła, prof. nzw. PW, z Wydziału Inżynierii Materiałowej,
  • prof. dr hab. inż. Radosław Pytlak z Wydziału Mechatroniki,
  • dr hab. inż. Anna Stelmach z Wydziału Transportu.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) jest pierwszą, niezależną instytucją powołaną do życia aktem prawnym najwyższej rangi, działającą w ramach polskiego systemu szkolnictwa wyższego na rzecz doskonalenia jakości kształcenia we wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych tworzących ten system, uprawnioną do dokonywania oceny spełniania warunków do prowadzenia kształcenia oraz oceny jego jakości na studiach I, II i III stopnia oraz studiach podyplomowych, a także do oceny działalności podstawowych jednostek organizacyjnych uczelni. Więcej na stronie Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Źródło: PKA