Politechnika Warszawska członkiem ORCID

Promowanie dorobku naukowego pracowników i doktorantów PW oraz spełnienie jednego z wymogów nadchodzącej ewaluacji dyscyplin naukowych – to główne cele podpisanej przez Politechnikę Warszawską umowy członkowskiej ORCID.

ORCID to międzynarodowa organizacja non-profit oraz unikalny numer, którego zadaniem jest rozwiązanie problemu identyfikacji autorów prac naukowych. W bazie ORCID znajduje się już ponad 11 milionów profili. Na profilu osoby możliwe jest gromadzenie informacji o publikacjach i integracja z bazami wielu wydawców oraz instytucji.

Członkostwo w ORCID gwarantuje naukowcom z PW i całej Uczelni podniesienie widoczności na świecie. Będzie to możliwe za sprawą automatycznego eksportu dorobku pracowników i doktorantów (po wyrażeniu przez nich stosownych zgód) z Bazy Wiedzy PW do uznanej międzynarodowej bazy publikacji. Obecność publikacji w ORCID jest także warunkiem ich uwzględnienia w najbliższej ewaluacji dyscyplin naukowych, zaplanowanej na 2022 rok. Dzięki podpisanej umowie dołączyliśmy do grona 1240 instytucji z całego świata, w tym 10 z Polski.

Źródło: BPiI PW
Grafika: ORCID