Pięć medali na Akademickich Mistrzostwach Polskich

Prawie 500 studentów Politechniki Warszawskiej wzięło udział w tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski. Dyscypliny, w których prym wiedli nasi studenci to: judo, kolarstwo górskie, aerobik sportowy, lekka atletyka oraz żeglarstwo.

W tegorocznej edycji imprezy tytuł Akademickiego Mistrza Polski wywalczył Uniwersytet Warszawski przed Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa i Politechniką Gdańską. W klasyfikacji generalnej AMP Politechnika Warszawska zajęła dziewiąte miejsce, poprawiając swój wynik o dwie pozycje w porównaniu do zeszłorocznej edycji AMP, oraz siódme miejsce w klasyfikacji UTE. W zmaganiach sportowych wzięło udział prawie 500 studentów Politechniki Warszawskiej.

Miejsca na podium w tegorocznej edycji AMP wywalczyły sekcje:

• - Aerobik Sportowy - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, 2 miejsce w UTE,
  • - Judo - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, 1 miejsce w UTE,
  • - Kolarstwo Górskie - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, 1 miejsce w UTE,
  • - Lekka Atletyka - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, 3 miejsce w UTE,
  • - Żeglarstwo –-3 miejsce w klasyfikacji generalnej, 2 miejsce w UTE.

Blisko zajęcia miejsca na podium były także sekcje Biegów Przełajowych (5/4), Narciarstwa (4/2) oraz Szachów (4/1).

Źródło: AZS PW
Zdjęcie: FB AMP