Pięć medali dla PW podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Pięć medali zdobyli pływacy z Politechniki Warszawskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 10-12 czerwca 2021 r. w Lublinie. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodniczek i zawodników reprezentujących 52 uczelnie.

Męska drużyna w składzie: Robert Kusto, Maciej Wójcicki, Filip Wardawa, Hubert Nakielski zwyciężyła w konkurencji 4x 50 metrów stylem dowolnym. Indywidualnie Hubert Nakielski zdobył srebro w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym i brąz na 100 m stylem dowolnym, a Robert Kusto dwa srebra na 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja PW zajęła 5. miejsce, natomiast wśród uczelni technicznych uplasowała się na drugim miejscu. W tej samej klasyfikacji indywidualnie na podium znaleźli się:

• Huberty Nakielski - 1. miejsce na 50 i 100 m stylem dowolnym;
  • Robert Kusto - 2. miejsce na 50 i 100 m stylem klasycznym.

Żeńska reprezentacja Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wśród uczelni technicznych. Indywidualnie na podium w tej klasyfikacji znalazły się: