PW laureatem Kryształowej Brukselki 2013

Politechnika Warszawska otrzymała nagrodę Kryształowej Brukselki w kategorii „jednostki badawcze”.

Kryształowa Brukselka to nagroda przyznawana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej polskim instytucjom i naukowcom uczestniczącym w Programach Badań i Rozwoju Technologicznego UE. Instytucja ta podsumowała właśnie sukcesy polskich zespołów badawczych w 7. Programie Ramowym.

W kategorii „jednostki badawcze” Politechnika Warszawska otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia uzyskane w ostatnim Programie Ramowym. Podczas wczorajszej uroczystości w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodę Kryształowej Brukselki odebrał w imieniu naszej Uczelni prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki.

Kapituła Kryształowej Brukselki zwróciła uwagę nie tylko na osiągnięcia całej Uczelni, ale także doceniła pracę indywidualną pracowników Politechniki Warszawskiej. Nominacje do nagrody indywidualnej otrzymali: prof. Małgorzata Kujawińska z Wydziału Mechatroniki, prof. Janusz Hołyst z Wydziału Fizyki oraz prof. Zdobysław Goraj z Wydziału Mechanicznego Energetyki Lotnictwa.