Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaje nagrody naukowcom z PW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał prof. Janowi Szmidtowi i prof. Jerzemu Woźnickiemu nagrody indywidualne. Prof. Tadeusz Wierzchoń i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW otrzymali Nagrody Ministra.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Jarosław Gowin doceniając działania podejmowane na rzecz Politechniki Warszawskiej z własnej inicjatywy uhonorował Rektora PW prof. Jana Szmidta indywidualną nagrodą I stopnia za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2015/2016. Nagroda indywidualna I stopnia została również przyznana prof. Jerzemu Woźnickiemu za działalność organizacyjną na rzecz Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku akademickim 2015/2016.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rok 2016 otrzymali:

• prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń z Wydziału Inżynierii Materiałowej za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne w kategorii badania na rzecz rozwoju gospodarki,
  • dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW z Wydziału Fizyki za osiągnięcia naukowe I stopnia.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń odbiera nagrodę/fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW odbiera nagrodę/fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Kandydatów do nagród zgłaszają rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki oraz prezes i poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Pełna lista nagrodzonych jest dostępna na stronie MNiSW

Źródło: MNiSW