Medal FRP PROPTER MERITA 2016

Fundacja Rektorów Polskich informuje o możliwości zgłaszania kandydatów do Medalu FRP PROPTER MERITA 2016, który został ustanowiony w 2012 roku z okazji dziesięciolecia Fundacji.

Medal PROPTER MERITA przyznawany jest raz w roku jednej osobie przez Fundację Rektorów Polskich za dokonania w ramach działalności międzyuczelnianej lub ponaduczelnianej, na poziomie systemowym w obszarach:

• governance in Higher Education System,
  • public policy in Higher Education.

Medalem PROPTER MERITA, przyznawanym imiennie i zawierającym wskazanie nazwiska osoby wyróżnionej, uhonorowana może zostać osoba szczególnie zasłużona we wspieraniu działań rektorów na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki. Wyróżnienie to przyznają członkowie Rady FRP jako Kapituła Medalu, działając na podstawie zgłoszeń kierowanych do Fundacji przez uprawnione podmioty lub z własnej inicjatywy.

ZASADY PRZYZNAWANIA MEDALU

Źródło: FRP