Dr Łukasz Rosłaniec z nagrodą Prezesa Zarządu Energa SA

Pracownik Wydziału Elektrycznego PW w Instytucie Elektroenergetyki dr Łukasz Rosłaniec otrzymał nagrodę prezesa zarządu firmy ENERGA SA za najlepszą pracę doktorską poświęconą technicznym i ekonomicznym problemom przetwarzania, przesyłu, dystrybucji i obrotu energią.

Oceniona jako najlepsza, praca została opracowana w języku angielskim pod tytułem „Grid-tie inverter cooperating with renewable energy sources used for voltage quality improvment” („Falownik sprzęgający odnawialne źródło energii z systemem elektroenergetycznym, umożliwiającym poprawę jakości napięcia”) i obroniona na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Jury konkursu podkreślało, że praca dr. Łukasza Rosłańca doskonale wpisuje się we współczesne badania prowadzone w energetyce i elektroenergetyce, a dodatkowo obok kompleksowych badań teoretycznych i laboratoryjnych, autor wykonał prototyp urządzenia i przeprowadził badania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Uzyskane przez dr. Rosłańca wyniki mają też, zdaniem członków jury, istotne znaczenie poznawcze i aplikacyjne.

Źródło: http://actaenergetica.org/pl/aktualnosci/konkurs-o-nagrode-prezesa-zarzadu-energa-sa-oglaszamy-nazwiska-autorow-najlepszych-prac-doktorskich/