Brąz podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Dubaju

Studenci Aleksander Kossakowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Krzysztof Wasilewski z Politechniki Warszawskiej zdobyli 8 listopada 2019 r. brązowy medal w biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Dubaju.

Emocje towarzyszyły już rozegranym 7 listopada br. eliminacjom, podczas których zawodnik z Rosji przewrócił się tuż przed nogami Aleksandra Kossakowskiego. Słysząc odgłos upadku oraz głośne „hop” od Krzysztofa Wasilewskiego, swojego przewodnika, Aleksander przeskoczył rywala i pobiegł dalej. Po morderczych eliminacjach, w finale było już tylko lepiej. Bieg przebiegał zgodnie z planem, a zaoszczędzone siły na początku dystansu umożliwiły mocny finisz, co zapewniło trzecie miejsce i nowy rekord życiowy 4:08.71.

Aleksander Kossakowski jest studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku turystyka i rekreacja. Reprezentuje Polskę od 2015 r.

Krzysztof Wasilewski jestem przewodnikiem Aleksandra od kwietnia 2018 r. Studiuje elektronikę na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcia: Fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski