Szlachetna Paczka 2016 z Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska po raz kolejny przyłączyła się do charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. W tegorocznej akcji wzięli udział m.in. studenci, doktoranci, sportowcy i muzycy.

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej w akcję włączył się już po raz trzeci. W tym roku udało się zebrać dary dla czterech rodzin. Paczki skompletowano na podstawie listy potrzeb. Wymienione na niej produkty można było zostawiać w Wydziałowych Radach Samorządu, w redakcji Polibuda.info oraz w RM Ustronie i Żaczek.

W akcji wzięła udział m.in. społeczność Wydziału Zarządzania PW, która przygotowała aż trzydzieści paczek dla jednej rodziny. O potrzebujących pamiętali także siatkarze z ONICO AZS Politechnika Warszawska, gdzie w zbiórkę świątecznych podarunków dla rodziny z Ursynowa włączyła się cała drużyna.

6 grudnia 2016 roku odbył się również koncert charytatywny, podczas którego wystąpił Kuba Jurzyk i przeprowadzona została licytacja. Dzięki niej udało się zebrać  692 zł i 50 gr dla potrzebujących.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnemu zapotrzebowaniu, a często również marzeniom. Zbiórka prezentów po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku.

Zdjęcia: Wydział Zarządzania PW