Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska zaprasza

Zdjęcie przedstawia plac zabaw przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska

Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska to przedszkole dwujęzyczne.

Dzieci pracowników, doktorantów i studentów PW mogą skorzystać ze wyjątkowej oferty przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska. Przy Waryńskiego 8 w Warszawie czeka na nich wykwalifikowana kadra i bogaty pakiet zajęć.

Podążanie za dzieckiem, zagwarantowanie bezpiecznego, szczęśliwego dzieciństwa i wszechstronnego rozwoju to priorytety placówki. Szczególna uwaga zwracana jest na indywidualne potrzeby, naukę języków obcych, umiejętności społeczne i emocjonalne. Podstawą jest kształtowanie kompetencji, które pomogą dzieciom w przyszłym odnoszeniu sukcesów.

Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska to przedszkole dwujęzyczne. Nauka może odbywać się w dwóch grupach:

  • z rozszerzonym językiem angielskim oraz
  • w grupie dwujęzycznej (80 godzin języka angielskiego w miesiącu).

Nauczyciel anglojęzyczny komunikuje się tylko w języku angielskim. Dzięki temu dzieci mają stały kontakt z językiem angielskim nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale również codziennych czynności: posiłków, zabaw swobodnych, spacerów. Dużo radości przedszkolakom sprawiają zabawy z Emysem - społecznym, interaktywnym robotem, który uwielbia uczyć dzieci języka angielskiego. Emys czuje, widzi, słyszy, reaguję na dotyk i zawsze potrafi zaangażować dzieci w radosną zabawę.

Przedszkole jest otwarte w dogodnych godzinach od 7.00 - 18.00 i pracuje przez dwanaście miesięcy w roku. Dla rodziców przywożących dzieci samochodem czekają wyznaczone miejsca parkingowe. Dzieci spożywają pięć posiłków dziennie przygotowanych specjalnie dla nich w przedszkolnej kuchni. Placówka zapewnia gimnastykę, zajęcia artystyczne, rozwijanie kompetencji społecznych w duchu pozytywnej dyscypliny. Można również zdecydować się na dodatkowo płatne zajęcia tj. judo, robotyka, nauka gry na pianinie i wiele innych.

Specjalna oferta dla PW

Dla pracowników, doktorantów i studentów PW przygotowana została specjalna oferta cenowa. Grupa z rozszerzonym językiem angielskim to kwota 1200 zł miesięcznie. Czesne w grupie dwujęzycznej z pakietem zajęć to koszt 1500 zł. Wyżywienie jest dodatkowo płatne i wynosi 19,5 zł za dzień. Pracownicy PW zwolnieni są z opłaty wpisowej - 1100 zł. Dodatkowo Instytut Konfucjusza PW prowadzi dwa razy w tygodniu bezpłatne zajęcia z języka chińskiego. Pracownicy uczelni mają dodatkowo możliwość skorzystania z dofinansowania opieki nad dziećmi, na podstawie paragrafu 24 Regulaminu ZFŚS - zarządzenie nr 89/2021 Rektora PW.

Z myślą o przyszłości wychowanków przygotowano specjalny program Zerówka w Pomarańczowej Ciuchci. Dzięki niemu w znanym i bezpiecznym środowisku przedszkola dzieci wyposażone zostaną w kompetencje niezbędne do osiągania sukcesów w edukacji szkolnej.

Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia jako pierwsze w Polsce otrzymały Certyfikat Praktyków Pozytywnej Dyscypliny. Oznacza to, że:

  • realizują program wychowawczy oparty o potrzebę przynależności, znaczenia i bezpieczeństwa, jaką mają dzieci,
  • respektują prawa dzieci do tego, aby były traktowane z takim samym szacunkiem jak dorośli,
  • skupiają się na pozytywnym wyznaczaniu reguł i uczeniu dzieci: kompetencji społecznych, empatii, samokontroli, motywacji, umiejętności współpracy oraz krytycznego myślenia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są TUTAJ>>