Politechnika Warszawska przyjazna rodzicom

Fundacja MaMa przekazała Politechnice Warszawskiej przewijak, który został zainstalowany w specjalnie przygotowanym miejscu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Mama na uczelni”.

Fundacja MaMa działa m.in. na rzecz ułatwienia matkom studiowanie i pracę naukową. Przewijak został przekazany Politechnice Warszawskiej 18 października. Zainstalowano go w toalecie dla niepełnosprawnych w Gmachu Głównym PW.

W ramach akcji „Mama na uczelni” fundacja stara się zwrócić uwagę na sytuację młodych rodziców w środowisku uczelnianym oraz na odpowiedzialność uczelni za upowszechnianie postaw przyjaznych rodzicielstwu. Akcję objęło patronatem Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Oprócz przewijaka na ręce prof. Władysława Wieczorka, Prorektora ds. Studenckich fundacja przekazała opracowaną w ramach kampanii publikację „Mama na uczelni i tata też. Praktyczny poradnik dla władz uczelni”. Zawiera on wytyczne, jak uczynić przestrzeń akademicką przyjaźniejszą rodzicom.

Nowy przewijak został „wypróbowany” przez najmłodszego uczestnika ceremonii, który otrzymał z rąk prof. Władysława Wieczorka indeks PW Junior. Być może to początek jego naukowej drogi w murach Politechniki Warszawskiej?

Galerię zdjęć z przekazania przewijaka można znaleźć TUTAJ.