Nie tylko książki zasługują na drugie życie

Masz w domu filmy, które znasz na pamięć i więcej już ich nie obejrzysz? Posiadasz w kolekcji produkcje, które nie bardzo cię interesują i zalegają na półce? Możesz się nimi podzielić. Politechnika Warszawska zaprasza studentów i pracowników Uczelni do wymiany filmów.

Idea bookcrossingu - „uwalniania” książek, polegająca na ich wymianie w wyznaczonych miejscach, jest powszechnie znana. Nie tylko literatura nie lubi być więziona w domu na półkach. Także filmy żyją wyłącznie, gdy są oglądane. Uczelnia zaprasza do ich wymiany - przekazywania płyt DVD z filmami ze swojej kolekcji i wybierania innych, interesujących produkcji.  W ramach akcji każdy film można wymienić na jeden inny tytuł. Uwaga! Filmy muszą być oryginalne, nie mogą stanowić kopii. Akcja jest bezpłatna, ma charakter społeczny, zaś wymianie nie towarzyszą żadne formalności.

Gdzie można wymienić się filmami? Zapraszamy do Sekcji ds. Komunikacji Społecznej i Mediów w Biurze Rektora, która znajduje się w Gmachu Głównym PW (pl. Politechniki 1, pok. 148). Płyty z filmami znajdują się na specjalnej półce.

Warto przypomnieć, że od 2012 r. w akcji bookcrossingu uczestniczy Biblioteka Główna PW. W jej budynku (Pl. Politechniki 1), na III piętrze, w przestrzeni Wolnego Dostępu, znajduje się półka z „uwolnionymi” książkami. W rejestrze jest ich aż 360. Informacje o nowych tytułach publikowane są na profilu Biblioteki Głównej na Facebooku. Zasoby regularnie uzupełniają studenci, którzy chętnie dzielą się zarówno literaturą beletrystyczną, jak i podręcznikami.

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów w Biurze Rektora

Zdjęcie: Biuletyn PW