Naukowe Czwartki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab to inicjatywa firmy Bayer w ramach programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad nim objęła Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Stół multimedialny z aplikacjami o zdrowiu, seria fascynujących doświadczeń, zabawy z mikroskopem - to tylko niektóre atrakcje, na które zaprasza salon popularnonaukowy BayLab. - Nauka jest fascynująca i zmienia nasze życie na lepsze. Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać - szczególnie rodziców z dziećmi - zapraszamy na Naukowe Czwartki w BayLabie. Nauka dla lepszego życia - to motto firmy Bayer jest jednocześnie hasłem tego miejsca - mówi Monika Lechowska, Dyrektor Komunikacji Bayer Sp. z o.o.

Salon multimedialny BayLab to unikatowa możliwość spotkania z nauką w namacalnym, praktycznym wymiarze. W części laboratoryjnej salonu można samemu przeprowadzić szereg doświadczeń przy wykorzystaniu sprzętu diagnostycznego i odczynników. Zbadamy tu m.in. zawartość witaminy C w owocach i warzywach, dowiemy się jak pracuje nasze serce, jak w oku powstaje obraz, który widzimy, oraz jak dbać o nasze zwierzęta, by były zdrowe. Młodzi badacze mogą odkrywać pod mikroskopem fascynujące szczegóły np. komórek narządów, roślin i owadów. Hitem salonu jest stół dotykowy z wieloma aplikacjami – dzieci natychmiast opanowują jego działanie. W części multimedialnej salonu obejrzymy filmy popularnonaukowe, w tym 3D, ukazujące wpływ nauki na polepszanie naszego życia oraz niezwykłe analogie pomiędzy złożonością i pięknem otaczającego nas świata rzeczywistego a światem nauki.

Naukowe Czwartki ruszają już 13 marca i będą odbywały się średnio co dwa tygodnie. BayLab zaprasza dzieci od 8 roku życia z opiekunami - chętni powinni się zarejestrować na wybrany termin na stronie www.baylab.bayer.com.pl. BayLab dzieli się przykładami praktycznych doświadczeń również w Internecie: www.facebook.com/BaylabPolska

BayLab to drugi w Europie salon popularnonaukowy, stworzony przez Bayer (po Niemczech). Salon wpisał się już do krajobrazu instytucji popularyzujących naukę. Podobnie, jak w roku ubiegłym, weźmie udział w Festiwalu Nauki, a także szeregu nowych projektów - m.in. NaukowaWarszawa.pl.

Źródło: Bayer Sp. z o.o.