MBA dla kadry kierowniczej Politechniki Warszawskiej

Ruszyła pierwsza edycja studiów MBA dla kadry kierowniczej Politechniki Warszawskiej. Studia realizowane są przez Szkołę Biznesu w ramach projektu „NERW PW. Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

MBA to uznawany na świecie najwyższy standard szkolenia menedżerów. Program studiów został dostosowany do potrzeb uczelni i obejmuje zarówno ważne zagadnienia z obszaru zarządzania organizacjami, jak i współczesne wyzwania w zarządzaniu Politechniką Warszawską (np. styk świata akademickiego z biznesem czy praktyczne aspekty komercjalizacji technologii). Zajęcia są ukierunkowane na aplikację nowo nabytej wiedzy w praktycznych projektach powiązanych bezpośrednio z wyzwaniami i szansami stojącymi przed Uczelnią. 

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt pogratulował uczestnikom pierwszej edycji MBA dla kadry kierowniczej Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Z ponad 60 kandydatów wyłoniono grupę 30 uczestników zajęć. Skład grupy jest bardzo zróżnicowany, co daje uczestnikom możliwość lepszego poznania i zrozumienia specyfiki różnych obszarów działania Uczelni, dzięki czemu dyskusje i grupowe prace projektowe będą mogły przekładać się bezpośrednio na rozwój Politechniki Warszawskiej. 

Uczestnicy pierwszej edycji studiów MBA dla kadry kierowniczej Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Jakość szkolenia w programie gwarantuje Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej - jeden z liderów edukacji menedżerskiej w Polsce, z ponad 25-letnią tradycją współpracy z renomowanymi  uczelniami założycielskimi: HEC Paris, London Business School oraz NHH - Norwegian School of Economics z siedzibą w Bergen. Misją Szkoły jest kształcenie odpowiedzialnych liderów biznesu. W ramach programów edukacyjnych Szkoły menedżerowie otrzymują zestaw praktycznych umiejętności istotnych dla skutecznego zarządzania firmą i zespołami ludzkimi. Szkoła może poszczycić się prestiżową międzynarodową akredytacją dla programów MBA - EPAS. Programy Szkoły plasują się w czołówkach polskich rankingów MBA, zostały także docenione w rankingach międzynarodowych. 

Planowany jest nabór do kolejnej edycji studiów.

Źródło: Szkoła Biznesu PW