Informacja ws. szczepień przeciwko COVID-19

W ramach Narodowego Programu Szczepień trwa rejestracja do dobrowolnych i bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19. To proces, który jest podzielony na kilka etapów. O zasadach rejestracji i terminach obowiązujących dla różnych grup (pracownicy, studenci, seniorzy związani z PW) będziemy informować w poniższym artykule.

Od 15 stycznia można zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online (dotyczy wszystkich grup), szczegóły na stronie rządowej: www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się osoby, które ukończyły 80 lat (rejestracja trwa od 15 stycznia) i osoby, które ukończyły 70 lat (rejestracja trwa od 22 stycznia), szczegóły na stronie rządowej: www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Od 15 lutego od godz. 8:00 rusza możliwość rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1956 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie ministerialnej.

Sposób prowadzenia zapisów należy do autonomicznej decyzji uczelni - na bieżąco będziemy Państwa informować o wypracowanych rozwiązaniach. 

Ze względu na dynamiczne zmiany w zakresie wytycznych rządowych zalecamy śledzenie strony: www.gov.pl/szczepimysie.

Źródło: BPiI PW