Finał Helpers' Generation w Politechnice Warszawskiej

W dniach 4-8 grudnia 2017 roku w Politechnice Warszawskiej odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie stanowi zwieńczenie studenckiego projektu "Helpers' Generation", w którym udział bierze aż 40 uczelni z całego kraju.

Celem projektu Helpers' Generation jest zaangażowanie studentów w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację i wsparcie akcji rejestracji do bazy potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu młodych ludzi, Fundacji DKMS tylko wśród studentów, udało się zarejestrować ponad 95 tys. młodych, zdrowych ludzi, a 450 osób z tej grupy podzieliło się cząstką siebie i dało komuś szansę na drugie życie.

Podczas akcji Fundacji DKMS Polska wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmu to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Zarejestrować się można w poniższych lokalizacjach:

• 4 grudnia (pon.): Wydział Elektryczny oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych
  • 5 grudnia (wt.): Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • 6 grudnia (śr.): Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • 7 grudnia (czw.): Wydział Inżynierii Lądowej oraz Gmach Główny
  • 8 grudnia (pt.): Gmach Główny

Wydarzenie organizowane jest przez Samorząd Studentów i Fundację DKMS.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Fundacji.

Źródło i grafika: Fundacja DKMS