Zespół Tańca Ludowego „Masovia” z prestiżowym wyróżnieniem

3 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XV edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Prestiżowe wyróżnienie odebrał Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej  Filii w Płocku.

Nagroda przyznawana jest za indywidualne lub zbiorowe osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego oraz promocję województwa w tych dziedzinach. W tym roku uczestnicy konkursu spotkali się w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Kapituła, spośród 65 kandydatów, musiała dokonać wyboru dziesięciu najlepszych przedstawicieli. Wśród nich jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu otrzymał Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej  Filii w Płocku.

Tancerze odebrali nagrodę o wartości 10 tys. zł, statuetkę oraz dyplom bezpośrednio z rąk Marszałka Adama Struzika.

Dla Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Otrzymana nagroda stanowi wyraz uznania nie tylko dla Zespołu w jego obecnym kształcie, ale również dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do jego powstania i popularyzowania działalności przez ponad 35 lat.

 

Źródło: Politechnika Warszawska Filia w Płocku