Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Wystawa pt. "Architektura - najstarsza sztuka i nauka" otwarta

Wystawa pt. "Architektura - najstarsza sztuka i nauka" otwarta

Po posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu 22 listopada 2017 roku nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy obrazów, rysunków, notatek i szkiców, autorstwa Zespołu Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW.

- Pracownia opiekuje się Galerią PW i od kilku lat organizuje wystawy dopełniające to ważne dla Politechniki Warszawskiej miejsce. Ideą tych wystaw, a szczególnie obecnej prezentacji twórczości zespołu Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, jest upowszechnienie wiedzy o architekturze przez prezentacje łatwych w odbiorze form wizualnych - mówi dr hab. inż. arch. Mirosław Orzechowski z Wydziału Architektury PW.

Dziekan Wydziału Architektury prof. Jan Słyk otwiera wystawę "Architektura-najstarsza sztuka i nauka"/fot. Biuletyn PW

Architektura towarzyszyła ludzkości od chwili, gdy człowiek zaczął budować schronienia. Z biegiem lat doświadczenie budowania uzyskało miano sztuki budowania, a w czasach Witruwiusza architektura była już uznaną nauką i sztuką.

- Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele treści i dziedzictwa myśli ludzkiej znajduje się w zwyczajnych murach, logicznie ukształtowanych i tworzących wartości estetyczne. Dzięki architekturze, ale i urbanistyce możemy wszyscy rozwijać nasze talenty, prowadzić badania, otwierać przed ludzkością nowe nieznane przestrzenie. Pokazywaniu właśnie tego wyjątkowego dziedzictwa i jego kontynuacji mają służyć nasze prezentacje w Galerii PW - tłumaczy dr hab. inż. arch. Mirosław Orzechowski.

Wystawę pt. "Architektura - najstarsza sztuka i nauka" obejrzeć można w Sali 123 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie otwiera szereg wydarzeń towarzyszących obchodom 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorami kolejnej wystawy w sali 123 są Biuro Rektora i Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW.

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI