Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli zainauguruje obchody stulecia odzyskania niepodległości

- Przed nami symboliczny setny koncert, którego formułę oddaje najlepiej słowo „retrospektywa”. Mam nadzieję, że uda się cofnąć czas i powrócić chociaż na chwilę do wielu wydarzeń artystycznych, które miały miejsce na scenie dotychczasowych 99 koncertów - mówi pomysłodawca cyklu prof. Andrzej Jakubiak.

Koncert rozpoczynający w Politechnice Warszawskiej obchody stulecia odzyskania niepodległości odbędzie się 13 stycznia 2018 roku w Dużej Auli. Pod batutą maestro Łukasza Borowicza zagra Polska Orkiestra Radiowa, wystąpią wirtuozi: Vadim Brodski - skrzypce oraz Paweł Kowalski - fortepian. Zabrzmią również wybitne polskie bas-barytony: Wojtek Gierlach i Bartłomiej Misiuda. Na scenie pojawią się również: znakomity akordeonista prof. Klaudiusz Baran, Rektor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, wybitny jazzman Janusz Szrom, a także obdarzona niezwykłym głosem laureatka czterech Fryderyków - Ania Rusowicz.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Swoje umiejętności zaprezentują artyści Politechniki Warszawskiej: Zespół Pieśni i Tańca, Chór Akademicki oraz Orkiestra Rozrywkowa „The Engineers Band”. Kierownictwa muzycznego, aranżacji  i reżyserii całości podjął się Dariusz Łapiński, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Od pierwszego koncertu z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli minęło 15 lat.

- Przed nami symboliczny setny koncert, którego formułę oddaje najlepiej słowo „retrospektywa”. Mam nadzieję, że uda się cofnąć czas i powrócić chociaż na chwilę do wielu wydarzeń artystycznych, które miały miejsce na scenie dotychczasowych 99 koncertów -mówi pomysłodawca cyklu prof. Andrzej Jakubiak.

Orkiestra Rozrywkowa "The Engineers Band"/fot. Biuletyn PW

Zaproszenia na koncert dostępne są w sekretariacie Prorektora ds. Studenckich (pok. 112, GG), w siedzibie Samorządu Studentów (pok. 165, GG) oraz w siedzibach: NZSS "Solidarność" (pok. 159, GG) i ZNP (145A, GG). Liczba miejsc jest ograniczona.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Patronat medialny: Program Drugi Polskiego Radia.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry