Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Sesja historyczna i złożenie kwiatów

Sesja historyczna i złożenie kwiatów

Po uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2017 r., odbyła się sesja historyczna z okazji 100-lecia utworzenia Armii Błękitnej generała Hallera. Władze uczelni i goście złożyli też kwiaty w hołdzie Studentom Politechniki Warszawskiej poległym w walce o wolność i niepodległość.

Sesję historyczną z okazji 100-lecia utworzenia Armii Błękitnej generała Hallera pt. „Armia Błękitna w walce o niepodległość Rzeczypospolitej” otworzył prof. Andrzej Jakubiak, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu uczestniczył prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich. Historię i dokonania Armii Błękitnej pod dowództwem Generała Hallera przedstawił prof. Tomasz Panfil - historyk pracujący dla Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Sesja została zorganizowana wspólnie z Instytutem Pamięci oddziałem w Lublinie.

Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy ilustrującej historię Błękitnej Armii. Pod tablicą upamiętniającą fakt, że sztab gen. Hallera w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej kwaterował i stąd wychodziły rozkazy, złożone zostały kwiaty.

W uroczystości złożenia kwiatów w hołdzie Studentom Politechniki Warszawskiej poległym w walce o wolność i niepodległość Polski udział wzięli prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych oraz prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich.

Fotogaleria z sesji historycznej i złożenia kwiatów

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry