Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Prace mistrza Warszawskiej Szkoły Rysunku w Galerii Biura Rektora

Prace mistrza Warszawskiej Szkoły Rysunku w Galerii Biura Rektora

Prace Jana Szymańskiego, mistrza Warszawskiej Szkoły Rysunku, prezentowane są w Galerii Biura Rektora Sali 123. Wernisaż wystawy pt. „Język Rysunku. Jan Szymański - Mistrz Kreski” odbył się 20 marca 2019 r.

Przemówienie do zgromadzonych na wernisażu gości wygłosił prof. Mirosław Orzechowski z Wydziału Architektury PW. O twórczości artysty opowiedziała jego żona.

Tak opisywano twórczość Jana Szymańskiego na początku jego kariery artystycznej - Jan Szymański to młody rysownik satyryczny (ur. 1928). Debiutował w 1948 w tygodniku „Szpilki”. Temat do rysunków bierze z codziennego życia (bo skądby inąd), ale konfrontuje otaczającą go rzeczywistość z metaforą.

W wernisażu uczestniczył Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt, który podziękował gościom za przybycie. Wśród nich znaleźli się m.in. członkowie Senatu PW.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry