Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Podziękowania dla Darczyńców odtworzenia pomnika Prezydenta Mościckiego

Podziękowania dla Darczyńców odtworzenia pomnika Prezydenta Mościckiego

Odtworzenie pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego nie byłoby możliwe bez wsparcia Darczyńców - zarówno firm, instytucji, jak i osób prywatnych. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Dzięki pozyskanym na ten cel środkom zostało zrekonstruowane popiersie prof. Mościckiego, postawiony nowy cokół, przeniesiono też  w nowe miejsce obelisk poświęcony Pamięci Profesorów, Pracowników, Studentów oraz Żołnierzy Września i Powstania Warszawskiego poległych i zamordowanych w latach 1939-1945 oraz zainstalowano oświetlanie obu monumentów. W druku jest już też monografia o Ignacym Mościckim - specjalne wydanie książki upamiętniające odtworzenie pomnika, wpisane w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane przez Politechnikę Warszawską.

Wszyscy Darczyńcy zostali zaproszeni do Komitetu Honorowego odtworzenia pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego. Oto oni:

Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja „ORLEN - DAR SERCA”, CIECH S.A. i CIECH R&D, Polska Grupa Zbrojeniowa, Grupa Azoty PUŁAWY, Zakłady Azotowe Chorzów S.A., Polservice Kancelaria Rzeczników Patentowych, Tomasz Padée i Topsil Global, Laboratorium DermaPharm, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Zespół Rzeczników Patentowych PW, PGNiG TERMIKA SA, Alpha Technology, Francuski Instytut Gospodarki Polska, CMC SA, Grupa Pronicel SA, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC“, Zakład Chemiczny „Silikony Polskie“, Instytut Chemii i Techniki Jądrowej, Instytut Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego, Linegal Chemicals, Malchem, Motgum, Fundacja SEENsownie, TIM-EX, BalticBerg Consulting, MetaSoft, Hurt-Chem, Biuro Usług Turystycznych Invitatio oraz Marek Glapa, Piotr Kołodziejczak i Andrzej Szyprowski.

Powiązany materiał:
Pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego wraca przed Gmach Technologii Chemicznej PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

Koncert Juwenaliowy w Płocku

Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30