Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Orkiestra Rozrywkowa PW znów koncertuje

Orkiestra Rozrywkowa PW znów koncertuje

Choć przez ponad rok nie mogli występować przed publicznością, to i tak nie narzekali na brak pracy. Wkrótce będzie można ich jednak usłyszeć na żywo. W czerwcu Orkiestra Rozrywkowa PW „The Engineers Band” zagra w Zamościu.

„Inżyniersi” zagrają dwa koncerty, 5 i 6 czerwca br., podczas 27. Jarmarku Hetmańskiego na Rynku Wielkim w Zamościu. W programie dużo muzyki rozrywkowej. Część utworów orkiestra wykonywała już wcześniej, ale teraz zaprezentuje nowe aranżacje.

- Koncert w Zamościu dla jest dla nas długo wyczekiwanym wydarzeniem. To pierwszy koncert od ponad roku przed publicznością. Nie możemy się doczekać - podkreśla Dariusz Łapiński, kierownik i dyrygent Orkiestry Rozrywkowej PW.

Po powrocie z Zamościa jeszcze w czerwcu zespół planuje wystąpić w Politechnice Warszawskiej. Wcześniej zakończy pracę nad koncertem organizowanym wspólnie z TVPW i Komisją Kultury Samorządu Studentów PW, którego nagranie niebawem ukaże się w internecie.

Ostatni raz orkiestra wystąpiła na żywo w lutym 2020 r. podczas Wielkiego Charytatywnego Balu Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie.

- Od czasu ostatniego występu scenicznego wcale się nie nudziliśmy. Nie ukrywamy, że mieliśmy pełne ręce roboty! - podkreśla Dariusz Łapiński.

Dzięki ubiegłorocznej akcji „Nie izoluj się od kultury - Inżyniersi online” można było poczuć się jak na wydarzeniach organizowanych w ramach „Wielkiej Muzyki w Małej Auli”. Przez pięć tygodni w każdy poniedziałek na kanale YouTube orkiestry transmitowane były archiwalne, dotychczas nigdzie niepublikowane nagrania z występów zespołu. W programie znalazły się koncerty: „The Beatles Symphony” ze specjalnym gościem - Vadimem Brodskim, „Filmowe Inspiracje”, „Wszystko jest poezja”, czyli utwory Edwarda Stachury we współczesnych opracowaniach, „Listy do Niepodległej”, „Depesze z Jądra Ciemności”.

Ponadto na swoim profilu na Facebooku „The Engineers Band” prezentował ciekawe nagrania muzyki dokonywane w domach w pojedynkę oraz kolektywnie za pomocą komunikatorów, m.in. klipy z udziałem całej orkiestry: kwarantannową wersję utworu „I Will Survive” czy „Holding Out For a Hero”.

W tym roku orkiestra nagrała „Bambino Jazzu”, utwór z kategorii świątecznych, ale w nieco innym wydaniu, a także występy, które zostały zaprezentowane podczas marcowej konferencji konsorcjum ENHANCE.

Opracowanie: Bartosz Matejko/Biuletyn PW
Zdjęcia: Biuletyn PW, Orkiestra Rozrywkowa PW

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać