Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Orkiestra Rozrywkowa PW znów koncertuje

Orkiestra Rozrywkowa PW znów koncertuje

Choć przez ponad rok nie mogli występować przed publicznością, to i tak nie narzekali na brak pracy. Wkrótce będzie można ich jednak usłyszeć na żywo. W czerwcu Orkiestra Rozrywkowa PW „The Engineers Band” zagra w Zamościu.

„Inżyniersi” zagrają dwa koncerty, 5 i 6 czerwca br., podczas 27. Jarmarku Hetmańskiego na Rynku Wielkim w Zamościu. W programie dużo muzyki rozrywkowej. Część utworów orkiestra wykonywała już wcześniej, ale teraz zaprezentuje nowe aranżacje.

- Koncert w Zamościu dla jest dla nas długo wyczekiwanym wydarzeniem. To pierwszy koncert od ponad roku przed publicznością. Nie możemy się doczekać - podkreśla Dariusz Łapiński, kierownik i dyrygent Orkiestry Rozrywkowej PW.

Po powrocie z Zamościa jeszcze w czerwcu zespół planuje wystąpić w Politechnice Warszawskiej. Wcześniej zakończy pracę nad koncertem organizowanym wspólnie z TVPW i Komisją Kultury Samorządu Studentów PW, którego nagranie niebawem ukaże się w internecie.

Ostatni raz orkiestra wystąpiła na żywo w lutym 2020 r. podczas Wielkiego Charytatywnego Balu Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie.

- Od czasu ostatniego występu scenicznego wcale się nie nudziliśmy. Nie ukrywamy, że mieliśmy pełne ręce roboty! - podkreśla Dariusz Łapiński.

Dzięki ubiegłorocznej akcji „Nie izoluj się od kultury - Inżyniersi online” można było poczuć się jak na wydarzeniach organizowanych w ramach „Wielkiej Muzyki w Małej Auli”. Przez pięć tygodni w każdy poniedziałek na kanale YouTube orkiestry transmitowane były archiwalne, dotychczas nigdzie niepublikowane nagrania z występów zespołu. W programie znalazły się koncerty: „The Beatles Symphony” ze specjalnym gościem - Vadimem Brodskim, „Filmowe Inspiracje”, „Wszystko jest poezja”, czyli utwory Edwarda Stachury we współczesnych opracowaniach, „Listy do Niepodległej”, „Depesze z Jądra Ciemności”.  

Ponadto na swoim profilu na Facebooku „The Engineers Band” prezentował ciekawe nagrania muzyki dokonywane w domach w pojedynkę oraz kolektywnie za pomocą komunikatorów, m.in. klipy z udziałem całej orkiestry: kwarantannową wersję utworu „I Will Survive” czy „Holding Out For a Hero”.

W tym roku orkiestra nagrała „Bambino Jazzu”, utwór z kategorii świątecznych, ale w nieco innym wydaniu, a także występy, które zostały zaprezentowane podczas marcowej konferencji konsorcjum ENHANCE.

Opracowanie: Bartosz Matejko/Biuletyn PW
Zdjęcia: Biuletyn PW, Orkiestra Rozrywkowa PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun

"

31
Lip

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

7
Wrz

Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

00:00 - 10 Wrz 00:00

13
Wrz

Graphene and other 2D materials - konferencja

00:00 - 15 Wrz 00:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

00:00 - 23 Wrz 00:00

20
Wrz

Bezpieczeństwo energetyczne - konferencja

00:00 - 21 Wrz 00:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

16
Paź

Targi KONIK 2021

09:00 - 17 Paź 16:00

18
Paź

XXVII Targi Pracy i Praktyk

00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI