„O architekturze” - Philip Beesley

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na cykl wykładów „O architekturze”. 19 stycznia 2021 r. o godz. 18.00 gościem spotkania będzie Philip Beesley.

Cykl wykładów „O architekturze” to międzynarodowy projekt Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury PW, organizowany we współpracy z Wydziałem Architektury PW. Stowarzyszenie zaprasza przedstawicieli pracowni architektonicznych, zarówno polskich, jak i zagranicznych architektów, do wygłoszenia prelekcji, w trakcie której prezentują oni swoją filozofię architektury.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2021 r o godzinie 18.00 na platformie Zoom z transmisją live na profilu A-Akademii, współorganizatora wydarzenia, na Facebooku. Gościem będzie Philip Beesley, architekt związany z University of Waterloo i założyciel Philip Beesley Studio oraz LIVING ARCHITECTURE SYSTEMS GROUP, pracowni projektowej zajmującej się architekturą i wszechstronnym designem, między innymi projektowaniem eksperymentalnych instalacji artystycznych.

Wykłady dają słuchaczom okazję poszerzenia wiedzy i zapoznania się z doświadczeniem projektowym cenionych architektów, a co ważniejsze, są pretekstem do otwarcia następującej po wystąpieniu dyskusji z prelegentem i pozostałymi uczestnikami. Możliwość wzięcia udziału w takim spotkaniu pozwala otworzyć się na nowe spojrzenie na szeroki zakres problematyki architektury i procesu projektowego, co przyciąga zarówno przedstawicieli zawodu architekta, studentów, jak i osoby zainteresowane sztuką i architekturą.

Ostatni wykład wygłosił Eike Becker, opowiadając o swojej pracowni i projektach. Transmisja online została udostępniona na profilu Stowarzyszenia na Facebooku. Planowane są również następne spotkania m.in. z Rogerem Riwem, ALA Architects oraz Ryo Abe.

Źródło i grafika: Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW