Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Masovia w Hiszpanii

Masovia w Hiszpanii

Na początku lipca członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku udali się do Hiszpanii, aby na International Music and Folk-Dance Festival „Moonlight in Barcelona” promować polski folklor.

Do Hiszpanii pojechała grupa 35 studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej-Panek. Udział w International Music and Folk-Dance Festival „Moonlight in Barcelona” był okazją do promowania polskiego folkloru, miasta Płocka i Politechniki Warszawskiej za granicą, jak również do zapoznania się ze sztuką ludową prezentowaną przez inne nacje.

W Festiwalu wzięło udział 30 grup tanecznych z 12 państw (Polska, Austria, Holandia, Szwecja, Islandia, Mołdawia, Rumunia, Kanada, Włochy, Turcja, Armenia, Meksyk), co zaowocowało rozbudowaniem sieci międzynarodowych kontaktów i nawiązaniem nowych przyjaźni. Zespół Tańca Ludowego „Masovia” podbił serca hiszpańskiej publiczności i został bardzo gorąco przyjęty przez turystów wypoczywających w kurorcie Lloret de Mar.

Zespół Tańca Ludowego "Masovia" promuje polski folklor w Hiszpanii/fot. PW Filia w Plocku

Wyjazd odbył się w dniach 6-14 lipca 2017 roku. „Masoviacy” skorzystali też z licznych atrakcji dodatkowych, takich jak zwiedzanie Paryża, Barcelony, Tossa de Mar, Figueres, a w drodze powrotnej - z wycieczki do Freiburga.

Źródło i zdjęcie: PW Filia w Płocku

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI