Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Masovia na festiwalu w Grecji

Masovia na festiwalu w Grecji

4 lipca 2019 r. Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Edipsos International Folk Festival”, który odbywał się w Edipsos, na jednej z greckich wysp Evia.

Przez blisko tydzień grupa 35 studentów pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej-Panek, stanowiąca trzon Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, zaznajamiała widownię z polskimi tańcami narodowymi i regionalnymi poprzez kolorowe parady ulicami miast oraz wieczorne koncerty.

Członkowie Zespołu podbili serca greckiej publiczności tańcem, śpiewem oraz barwnymi strojami z różnych zakątków Polski. Studenci liczyli, że „zarażą” odbiorców swoją miłością do folkloru i tak się stało. Każdy koncert kończył się wspólnym tańcem na scenie.

Jak co roku udział w festiwalu był doskonałą okazją do poznania sztuki ludowej prezentowanej przez inne zespoły z wielu stron Starego Kontynentu, a także do zawarcia nowych przyjaźni i wspólnie spędzanego czasu.

Zespół znalazł czas na chwilę relaksu i odpoczynku na malowniczych plażach. Kierownictwo Zespołu zapewniło również uczestnikom liczne atrakcje, m.in. zwiedzanie malowniczej wyspy Skiatos, klasztorów w Meteorach oraz Budapesztu.

Po powrocie Zespół planuje krótką przerwę, a już od połowy sierpnia zaprasza na koncerty i ogłasza nabór do „Masovii”.

Źródło i zdjęcia: Politechnika Warszawska Filia w Płocku

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki