Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Koncert „Wszystko jest poezja” z nagrodą festiwalu Eventex

Koncert „Wszystko jest poezja” z nagrodą festiwalu Eventex

Koncert „Wszystko jest poezja” zorganizowany w ub.r. na rozpoczęcie obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Best Concert na międzynarodowym festiwalu Eventex w Bułgarii.

Jak informuje TOProduction, producent wydarzenia, koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury, który odbył się w Dużej Auli PW z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji nauczania w języku polskim na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Warszawskim, został 17 marca br. nagrodzony prestiżową nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Eventex, Live and Entertainment Events w Sofii, w Bułgarii. Widowisko zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii Best Concert - Najlepszy Koncert.

Kadr z koncertu „Wszystko jest poezja” /fot. Biuletyn PW

Koncert był jednym z kulminacyjnych momentów obchodów roku 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Obok Rektorów PW i UW podczas wydarzenia obecni byli m.in. Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz Jacek Kozłowski Wojewoda Mazowiecki.

Widowisko „Wszystko jest poezja” przypominało twórczość Edwarda Stachury, która została zaprezentowana we współczesnych aranżacjach m.in: Kasi Nosowskiej, Patrycji Markowskiej czy Czesława Mozila. Obok wspomnianych powyżej artystów wystąpili również: Wojtek Mazolewski Quintet, Organek, Babu Król (Budyń, Bajzel), Skubas, Kasia Stankiewicz, Ewa Prus, Leniwiec, Art Color Ballet oraz Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”.

Więcej TUTAJ

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry