Gra miejska „Powstanie Warszawskie. Losy Ewy i Jerzego Stolarskich”

W ramach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza od 1 sierpnia do 2 października 2021 r. do udziału w grze miejskiej, której scenariusz oparto na kanwie losów Ewy i Jerzego Stolarskich, żołnierzy Batalionu „Golski”, oraz powstańczej historii Śródmieścia Południowego.

Opowieść dotyczy młodych żołnierzy Armii Krajowej, którzy postanowili walczyć za ojczyznę, a jednocześnie nie zapomnieli o łączącej ich miłości. Gra poprowadzi uczestników ulicami Warszawy, na które będą mieli możliwość spojrzeć z innej perspektywy, sprawdzając swoją wiedzę dotyczącą Powstania Warszawskiego. W trakcie spaceru będą mogli zapoznać się między innymi z ciekawymi dokumentami z archiwum rodzinnego Ewy i Jerzego.

Start przy ul. Nowogrodzkiej 6a. Gra będzie dostępna od 1 sierpnia do 2 października 2021 r.Warunkiem udziału jest instalacja darmowej aplikacji Action Track (dostępna w Google Play i AppStore) na telefonie oraz zeskanowanie QR code. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą naładowanego telefonu z dostępem do Internetu i działającym aparatem fotograficznym oraz wygodnego obuwia.

Szczegóły gry dostępne są TUTAJ>>

Źródło i plakat: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej