Zawody SAE Aero Design - studenci Politechniki Warszawskiej znów na podium

W dniach 6-8 kwietnia 2018 r. w Van Nuys w Kalifornii odbyły się międzynarodowe zawody dla studentów konstruujących samoloty. Zespół z Politechniki Warszawskiej zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 1. miejsce za prezentację techniczną w tej klasie oraz 3. miejsce za celność zrzutu. 

Politechnikę Warszawską reprezentowała 12-osobowa drużyna z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Zespół wziął udział we wszystkich konkursowych klasach: Micro, Regular i Advanced, co wymagało przygotowania trzech samodzielnie skonstruowanych samolotów.

Zawody AERO DESIGN są zawodami projektowymi dla studentów kierunków lotniczych, organizowanymi corocznie przez Society of Automotive Engineers (SAE). Zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu latającego zdolnego do podniesienia jak największego ładunku. Zawody odbywają się w trzech edycjach. Dwie z nich: EAST i WEST (wschodnia i zachodnia), odbywają się w Stanach Zjednoczonych, natomiast trzecia ma miejsce w Brazylii.

Koło Naukowe SAE AeroDesign zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką lotnictwa na Piknik Naukowy w dniu 9 czerwca br. gdzie będzie można zobaczyć konstrukcje przygotowane przez studentów.

Informacje o projekcie oraz relacje samych uczestników znajdują się na Facebooku.

Zdjęcie: SAE AeroDesign Warszawa/Facebook