VI edycja Konkursu Biotechnologicznego

Grafika Konkursu Biotechnologicznego

Lista laureatów zostanie uroczyście ogłoszona 20 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Biotechnologicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny PW. Laureaci będą mogli podjąć studia na kierunkach: biotechnologia, biogospodarka i ochrona środowiska bez konieczności przechodzenia procedury kwalifikacyjnej. 

Pierwsze zadania konkursowe opublikowane zostaną 20 listopada. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich z całej Polski, szczególnie z klas z rozszerzonym zakresem nauczania biologii i chemii, chcących podjąć studia na kierunkach przyrodniczych Politechniki Warszawskiej.

W pierwszym etapie uczniowie samodzielnie rozwiązują określoną liczbę zadań z zakresu biotechnologii. Zadania do tego etapu pojawią się na stronie konkursu już 20 listopada 2022 r.

Drugi etap – finałowy – odbędzie się 1 kwietnia 2023 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Przechodzą do niego uczestnicy, którzy w pierwszym etapie uzyskali co najmniej 60 proc. punktów za zadania konkursowe. Ostateczny termin wypełnienia kart zgłoszeniowych oraz wysłania rozwiązań zadań konkursowych mija 31 stycznia 2023 r. 

Grafika konkursu

Ogłoszenie wyników I etapu oraz podanie nazwisk osób zakwalifikowanych do etapu finałowego nastąpi 28 lutego 2023 r. II etap konkursu – finałowy rozstrzygnięty zostanie 1 kwietnia 2023 r. Ogłoszenie listy laureatów i wyróżnionych finalistów na stronie internetowej Konkursu zaplanowano na 20 kwietnia 2023 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są TUTAJ>>