„Starcie Szlifierzy” na Wydziale Inżynierii Produkcji PW

Regionalne eliminacje „Starcia Szlifierzy” zostały przeprowadzone na Wydziale Inżynierii Produkcji PW po raz pierwszy. Wzięło w nich udział czterdziestu doświadczonych zawodników startując w pięciu wymagających branżowych konkurencjach.

Zawody, które tym razem odbyły się dnia 15 września 2016 r. w Politechnice Warszawskiej, wyłoniły kolejne cztery osoby, które wraz ze zwycięzcami z Gdańska i Sosnowca, zmierzą się w Wielkim Finale we Wrocławiu. W gronie finalistów znaleźli się: Witold Sala, Tomasz Witman, Sylwester Boratyński. Wyróżnienie przypadło Bartoszowi Cudzanowskiemu.

Wydarzenie to pomysł marki 3M na podniesienie rangi zawodu szlifierza. „Starcie Szlifierzy” umożliwia rozwijanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności, edukując specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz integruje społeczność szlifierzy.

- Nasza współpraca tworzy skuteczne połączenie pomiędzy nauką i biznesem. Zarówno 3M Poland jak i Politechnika Warszawska dobrze rozumieją sens i znaczenie kształcenia zawodowców oraz ciągłego podnoszenia kwalifikacji - podsumowuje dr hab. inż. Tomasz Chmielewski, prof. PW - Dyrektor Instytutu Technik Wytwarzania z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Zmagania zawodników obserwowało i oceniało wyjątkowe jury złożone z profesjonalistów. W Warszawie byli to: Piotr Ossowski z Działu Materiałów Ściernych 3M, Justyna Lenc „Welding Girl” - blogerka, spawaczka i ambasadorka wydarzenia oraz dr hab. inż. Tadeusz Sałaciński, prof. PW - Kierownik Zakładu Automatyzacji Obrabiarek i Obróbki Skrawaniem Politechniki Warszawskiej, która była partnerem wydarzenia.

W 2016 roku odbędą się jeszcze jedne zawody - w październiku podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Wielki Finał „Starcia Szlifierzy” został zaplanowany na luty 2017 roku w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

Pełen opis konkurencji branżowych dostępny jest na stronie: starcieszlifierzy.pl

Zdjęcie w zajawce: Małgorzata Zalewska-Traczyk, WIP PW
Zdjęcia w artykule: Biuletyn PW