Red Bull Tech Lab szuka młodych geniuszy

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu dla młodych naukowców - Red Bull Tech Lab. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i skonstruowanie urządzenia, które w krótkim czasie będzie umożliwiało schłodzenie puszki Red Bulla. Projekty można przesyłać do 3 czerwca 2018 r.

Konkurs objęty jest patronatem Forum Uczelni Technicznych oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W pracach oceniana jest innowacyjność rozwiązań, możliwość praktycznego ich zrealizowania oraz koszt wykonania i eksploatacji. Konkurs swoją pierwszą edycję miał rok temu i przyciągnął ponad 80 drużyn. Zagadka jak schłodzić puszkę napoju w czasie poniżej jednej minuty, spełniając przy tym założenia projektu, pozostała nierozwiązana. Z tego względu młodzi wynalazcy znów mają szansę się wykazać i zaskoczyć świat nauki. Dzięki współpracy z Fundacją Młodej Nauki wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikat pozwalający na zdobycie punktów ECTS. Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć także na nagrody finansowe.

Studenci mogą formować się w pięcioosobowe zespoły i wspólnie pracować nad realizacją zadania. Projekty można zgłaszać od 27 marca do 3 czerwca. Zakwalifikowane do finału drużyny będą musiały zbudować prototyp zaprojektowanego wcześniej urządzenia. Dr inż. Kinga Kurowska-Wilczyńska z Fundacji Młodej Nauki, która jest partnerem konkursu radzi by do zespołu włączyć nie tylko inżynierów, ale również designera oraz kogoś ze szkoły biznesu. Podkreśla również, że w dążeniu do celu istotne jest zaplanowanie pracy i trzymanie się metodyki np. problem Based-Learning, Design Thinking czy TRIZ.

Informacje o konkursie znajdują się na: www.redbull.pl/techlab
Quiz  naukowy: www.redbull.com/pl-pl/quiz-naukowy-red-bull-tech-lab

Źródło: Informacja Prasowa Red Bull Tech Lab
Zdjęcie: Red Bull Tech Lab