Politechnika Warszawska Liderem Bezpieczeństwa Technicznego

23 maja br. odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułów Lidera Bezpieczeństwa Technicznego. W Kategorii III „Jednostka badawczo-rozwojowa/szkoła wyższa” zwyciężyła Politechnika Warszawska.

Głównym celem rankingu jest popularyzowanie działalności na rzecz bezpieczeństwa urządzeń technicznych poprzez wyróżnienie tych firm i instytucji, które wykazują szczególną dbałość o bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń, środowisko i bezpieczeństwo ludzi, w obszarze związanym z urządzeniami i systemami technicznymi.

W tegorocznej edycji rankingu LBT ocenione zostały firmy i instytucje w następujących kategoriach:

  • Kategoria I: „Przedsiębiorstwo”
  • Kategoria II: „Instytucje i stowarzyszenia”
  • Kategorii III: „Jednostki badawczo - rozwojowe oraz szkoły wyższe”.

Łącznie do rankingu przystąpiło ponad 140 firm i instytucji.

W każdej z kategorii przyznano tytuł Lidera Bezpieczeństwa Technicznego 2017. Zwycięzcy otrzymali statuetkę „Lidera Bezpieczeństwa Technicznego” w danej kategorii.

Ponadto Kapituła rankingu zdecydowała się, wyróżnić po 4 najwyżej ocenione firmy/instytucje w każdej z kategorii, przyznając im dyplom uznania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego.

Liderami Bezpieczeństwa Technicznego 2017 zostali:

  • w Kategorii I „Przedsiębiorstwo”: PERN S.A.
  • w Kategorii II „Instytucja/stowarzyszenie”: Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
  • w Kategorii III „Jednostka badawczo-rozwojowa/szkoła wyższa”: Politechnika Warszawska

Dodatkowo, w ramach tegorocznej edycji rankingu przyznano Nagrodę Specjalną firmie Cebaryd, wydawcy portalu branży dźwignicowej w Polsce www.dzwignice.info, która w sposób szczególny wyróżniała się w obszarze popularyzacji bezpieczeństwa technicznego.

Źródło: www.udt.gov.pl