Oxbridge Biotech Roundtable OneStart Launch EventWarsaw

Dnia 6 października 2014 roku odbył się pierwszy oficjalny „Launch event Warsaw” konkursu OneStart zorganizowany przez Radę Doktorantów Politechniki Warszawskiej wraz z Oxbridge Biotech Roundtable Ltd.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy oraz Rektora Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od zarysowania charakteru działalności OBR oraz krótkiego wstępu wygłoszonego przez Wiceprzewodniczącego Rady Doktorantów – Michała Wojasińskiego. W trakcie spotkania, sponsorowanego przez Prezydent m.st. Warszawy, dyrektor europejskiej edycji konkursu - pani Marta Terepek - przedstawiła założenia, zarysowała przebieg oraz poinformowała jakie nagrody czekają na finalistów konkursu.

Powyższej prezentacji w Małej Auli Politechniki PW wysłuchało ok. 50 osób. Na zakończenie przeprowadzono dyskusję z przedstawicielką OBR. Po oficjalnej prezentacji konkursu i dyskusji nastąpiła sesja networkingowa w trakcie której uczestnicy spotkania mogli wymienić się wrażeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi konkursu OneStart. Dodatkowo, była to doskonała okazja do poszukiwań potencjalnych partnerów wydarzenia.

Organizatorzy spotkania. Od lewej: doktoranci Kamil Kopeć i Michał Wojasiński, Marta Terepek - OBR

Organizatorzy spotkania. Od lewej: doktoranci Kamil Kopeć i Michał Wojasiński, Marta Terepek - OBR

Na spotkaniu, którego koordynatorem był Kamil Kopeć (WRD IChiP), pojawili się również przedstawiciele firm biotechnologicznych i farmaceutycznych oraz patronów medialnych: Gazety Wyborczej i Tylko Zdrowie.

Konkurs OneStart Oxbridge Biotech Roundtable nagradza jeden projekt dofinansowaniem 100 tys. £/125 tys. € oraz półrocznym bezpłatnym miejscem w laboratorium w bioinkubatorze Stevenage Biocatalyst, w pobliżu Londynu. Do konkursu mogą się zgłaszać zarówno osoby mające pomysły na rozwiązania problemów w dziedzinie "life sciences" związanej szeroko z medycyną lub naukami okołomedycznymi, jak również osoby, które chciałyby zaoferować kandydatom w konkursie swoją pomoc. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie onestart.co

Źródło: RDPW