Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

Do 31 maja br. można zgłaszać prace i artykuły do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, przyznawanej przez Fundację EFC. Nagroda to wyróżnienie dla wszystkich autorów piszących prace, które stanowią głos w debacie na temat szkolnictwa i nauczania w Polsce.

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Edukacyjną Fundację im. prof. Romana Czerneckiego EFC. Do końca maja br. można zgłaszać artykuły publikowane w mediach oraz publikowane prace naukowe i popularnonaukowe na temat edukacji.

Misją konkursu jest budowanie świadomości kluczowej roli edukacji w kształtowaniu nowoczesnego społeczeństwa. Program ma na celu promowanie edukacji jako przedmiotu badań w polskich instytucjach naukowych oraz wspieranie rzetelnej wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących edukacji w mediach, poprzez nagradzanie istotnych publikacji z tej dziedziny.

W 2019 r. Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego zostanie przyznana w trzech kategoriach:

  • artykuł naukowy (nagroda pieniężna o łącznej wysokości 10 000 zł),
  • artykuł publicystyczny (nagroda pieniężna o łącznej wysokości 10 000 zł),
  • artykuł profesjonalny (nagroda pieniężna o łącznej wysokości 10 000 zł).

Zgłaszane prace muszą być opublikowane w języku polskim lub angielskim i być autorstwa lub współautorstwa osoby zgłaszającej. Do konkursu można zgłaszać tylko artykuły, które zostały opublikowane w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 31 czerwca 2019 roku. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie br.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej efc.edu.pl/programy/NagrodaCzerneckiego.

Źródło i plakat: Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC