Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego

Do 30 czerwca 2020 r. można zgłaszać prace do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, wyróżnienia dla autorów publikacji i artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji w Polsce.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Laureatami Nagrody są naukowcy, edukatorzy i dziennikarze piszący o edukacji merytorycznie, nieszablonowo, odpowiedzialnie i z zaangażowaniem podchodzący do tematyki polskiego szkolnictwa.

Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym prace są oceniane przez recenzentów, a w drugim laureatów Nagrody wyłania kapituła, w której składzie zasiadają przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Warszawskiego i organizacji społecznych.

Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie br. zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 000 zł.

Nabór do konkursu potrwa do 30 czerwca br. Kandydaci mogą zgłaszać swoje prace przez formularz. Więcej informacji o konkursie dostępnych jest TUTAJ>>  

Źródło: Fundacja EFC