Młodzi w Łodzi mają pomysł na startup

Urząd Miasta Łodzi wspólnie z Politechniką Łódzką oraz Uniwersytetem Łódzkim zaprasza do udziału w dziesiątej edycji konkursu „Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Startup”. Młode startupy z całego kraju mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych i finansowych.

Założeniem tegorocznej edycji konkursu jest umożliwienie najlepiej zapowiadającym się zespołom przedstawienia swoich projektów doświadczonym i uznanym w środowisku przedsiębiorcom, ekspertom z obszaru inwestycji wysokiego ryzyka oraz specjalistom z zakresu transferu technologii. Możliwość pracy z mentorami, dostęp do tzw. „know-how” oraz rozwój pomysłu - to szansa dla młodych osób stawiających pierwsze kroki w biznesie. W tym roku inicjatywę wspiera pięćdziesiąt podmiotów, a wśród nich znajdują się łódzkie uczelnie, działający na rynku przedsiębiorcy, jak również instytucje okołobiznesowe.

Konkurs ukierunkowany jest na projekty naukowe, technologiczne, a także kreatywne we wczesnej fazie rozwoju. Oczekiwane są produkty, usługi zmieniające świat globalnie, jak i nowatorskie odpowiadające na potrzeby lokalnego rynku. Mogą w nim uczestniczyć osoby powyżej 18 roku życia oraz początkujące firmy działające nie dłużej niż 12 miesięcy. Organizatorzy zapewniają: mentoring, szkolenia, networking, promocję oraz możliwość zaprezentowania swojego projektu przed inwestorami. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia br. Łączna pula nagród finansowych przewidzianych w regulaminie wynosi 85 000 zł, dodatkowo organizatorzy zadbali o liczne nagrody rzeczowe i usługowe. Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.startupy.lodz.pl

Źródło i plakat: Urząd Miasta Łodzi