Laureaci konkursu STEM PW z indeksami naszej uczelni

Zdjęcie uczestników finału konkursu STEM PW

Finał konkursu odbył się 28 kwietnia 2022 r.

Filip Filipkowski z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie zwyciężył w III edycji Projektu edukacyjnego STEM PW. W zmaganiach uczestniczyło ponad 500 uczniów szkół średnich z całej Polski. W nagrodę wszyscy laureaci otrzymali indeks PW.  

STEM PW to projekt edukacyjny z zakresu nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii oraz matematyki (science, technology, engineering, mathematics). Jego częścią jest konkurs dla uczniów szkół średnich, który przebiega w trzech etapach.  W pierwszym młodzież rozwiązuje zadania testowe w swoich szkołach, a w drugim - na poziomie ogólnopolskim. Ostatni etap to praktyczne zastosowanie posiadanej wiedzy. Uczniowie programują systemy mikroprocesorowe w laboratoriach PW. Wcześniej biorą udział w warsztatach przygotowujących do finałowych zmagań.

W trzeciej edycji konkursu najlepszy okazał się Filip Filipkowski z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie. W sumie wyłoniono 16 laureatów i wyróżniono 6 finalistów. Wszyscy w nagrodę otrzymali indeks Politechniki Warszawskiej.

Projekt edukacyjny STEM PW organizują: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie.

Więcej informacji o projekcie i konkursie TUTAJ>>