Konkursy ERC 2023

Grafika konkursów ERC

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) ogłosiła dwa pierwsze konkursy/grafika: kpk.gov.pl

Europejska Rada ds. Badań Naukowych ogłosiła dwa pierwsze konkursy na 2023 r.: ERC Starting Grant oraz ERC Synergy Grant. 

Starting Grant będzie otwarty do 25 października br.  628 mln euro - tyle wynosi budżet konkursu, w którym planowane jest sfinansowanie ok. 407 grantów. Badacze i badaczki mogą aplikować o finansowanie swoich projektów do 1,5 mln euro na okres pięciu lat. 

W konkursie na Synergy Grant wnioski można składać do 8 listopada br. Zespoły badaczy i badaczek mogą zaplanować realizację swoich interdyscyplinarnych projektów na 6 lat z budżetem w wysokości do 10 mln euro. W konkursie z budżetem o wartości 300 mln euro, planowane jest sfinansowanie ok. 30 grantów.

Istotną zmianą w stosunku do konkursów z poprzednich lat jest zmiana daty, od której liczony jest okres kwalifikowalności kandydatów/kandydatek. Od teraz datą referencyjną będzie data skutecznej obrony doktoratu, a nie jak w poprzednich lata data nadania stopnia doktora.

Dokumenty konkursowe oraz elektroniczny system składania wniosków dostępne są na stronach konkursów: Starting GrantSynergy Grant

Źródło i grafika: kpk.gov.pl