Konkurs internetowy z matematyki

W sobotę 12 kwietnia br. o godzinie 12:00 rozpocznie się finał XV Edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich "Matematyka". Jego organizatorem jest Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. 

Finał zostanie rozegrany w Gmachu Wydziału MiNI PW (ul. Koszykowa 75). Weźmie w nim udział 152 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki spośród 4 tysięcy uczestników internetowej części konkursu. Finaliści będą musieli w ciągu 3 godzin rozwiązać 5 zadań stworzonych z myślą o wyłowieniu uczniów z prawdziwym talentem matematycznym.

Konkurs organizowany jest od 1999 roku. Składa się z trzech etapów rozgrywanych przez Internet oraz finału odbywającego się w Politechnice Warszawskiej. Laureaci obecnej edycji będą mieli zagwarantowany wolny wstęp w 2014 roku na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych (5 osób na kierunek Informatyka i 15 na kierunek Matematyka).

Wszyscy laureaci i wyróżnieni finaliści otrzymają w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolny inny wydział Politechniki Warszawskiej maksymalną liczbę punktów z matematyki. Zwycięzca konkursu i jego nauczyciel otrzymają sprzęt komputerowy ufundowany przez Rektora Politechniki Warszawskiej. Już po raz trzeci, Fundacja Rodziny Maciejko ufundowała stypendium dla najlepszego laureata Konkursu spoza dużego miasta, który podejmie studia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Sponsorem konkursu jest Zibi CASIO, a nagrody książkowe funduje Wydawnictwo Naukowe PWN. Wydarzenie uzyskało poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz zostało objęte patronatem Programu Interkl@sa. Patronat medialny sprawuje portal kierunkistudiów.pl.

Uroczyste zakończenie Konkursu odbędzie się we piątek 25 kwietnia 2014 o godz. 11.00 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.